mini implantai

Mini implantai – patikimam plokštelių fiksavimui

Problemos, atsirandančios dėl netekusių dantų

Tie, kas yra netekę keleto ar visų dantų, daugelis susiduria su išimamais dantų protezais arba vadinamosiomis plokštelėmis.
Dantų netektis turi įtakos žandikaulių kaulinio audinio tolimesniam formavimuisi – netekus dantų, dėl dažniausiai vyraujančios rezorbcijos mažėja kaulo masė, pasikeičia žandikaulių forma. Pažemėja apatinis veido trečdalis, pakinta į blogąją pusę raumenų tonusas, veidas po truputį pasipildo raukšlėmis, žmogus atrodo senesnis. Tai turi neigiamos įtakos paciento sveikatai ir gyvenimo kokybei.
Bedančiams žandikauliams plokštelių laikomumas yra daug blogesnis, nes nelieka pakankamos stabilizacijos ir fiksacijos – jie gali nesilaikyti kalbant, valgant, šypsantis. Tada plokštelių stabilizaciją labai pagerina mini implantai.

Mini implantai, kas tai?

Mini implantai nuo standartinių implantų skiriasi savo dydžiu, yra skirti išimamų protezų fiksacijai ir stabilizacijai.
Dažniausiai juos renkasi dantų netekę pacientai, kurie negali sau leisti standartinių implantų dėl financinių sumetimų. Taip pat pacientai, kuriems standartiniai implantai netinka dėl sudėtingų paruošiamųjų chirurginių procedūrų.

Dantų plokštelės.

Kokie mini implantų privalumai, palyginus su standartiniais implantais?

Labai svarbu, kad tai yra minimaliai invazinė operacija pacientui. Tereikia vos kelių valandų trunkančių procedūrų ir pacientas turi stabilų protezą. Implantuojant standartinius implantus tenka laukti ne vieną mėnesį, kol implantai patikimai įaugs į kaulinį audinį.
Todėl naudojant mini implantus sutrumpėja gyjimo laikas, taip pat sumažėja komplikacijų tikimybė ir nereikia sudėtingos kaulo priauginimo operacijos.
Viena iš pagrindinių priežasčių pasirinkti mini implantus – beabejonės kaina, kuri yra ko ne per pusę yra mažesnė nei pasirinkus standartinius implantus.

Kokia gydymo procedūra?

Pirmas apsilankymas ir apžiūra, kurią atlieka gydytojas odontologas yra pažintinis. Jo metu surenkama būtina informacija apie paciento bendrą būklę, jo burnos sveikatą. Gydytojas įvertina paciento turimą protezą. Rentgenografija yra būtina norint įvertinti dabartinę kaulo būseną. Tik po to pacientas yra supažindinamas su visa gydymo procedūra. Sekančio vizito metu atliekama implantacija ir pritvirtinamos dantų plokštelės. Kadangi tai yra santykinai nesudėtinga procedūra, pacientas jau po poros valandų gali atsargiai užkandžiauti su patikimai užtvirtintu protezu.

One Response