dantų balinimas

Gyvų ir negyvų dantų balinimas

Dantų balinimas – tai viena labiausiai paplitusių kosmetinio dantų gydymo procedūrų. Dantų balinimą galima atlikti dviem būdais – namuose kapomis ir klinikoje.
Balindamas namuose pacientas naudoja specialiai jam pagamintas dantų kapas. Kapos pripildomos specialaus balinimo gelio ir uždedamos ant dantų. Jos gali būti dėvimos naktį arba 5-6 val. dienos metu. Toks dantų balinimas gali trukti 1-2 savaites.
Klinikoje balinimui naudojamas didesnės koncentracijos balinimo gelis, rezultatas pasiekiamas greičiau – užtenka vieno vizito pas odontologą, bet gali atsirasti didesnis dantų jautrumas terminiams dirgikliams. Jautrumas praeina po 3-4 dienų. Balinant tiek vienu, tiek kitu būdu dantys pašviesėja 6-8 tonais.
Kitas klinikoje naudojamas dantų balinimo metodas – balinimas lazeriu. Tam yra naudojamas garsios JAV Biolase kompanijos diodinis lazeris.
Tai vienas efektyviausių ir nekenksmingiausių dantų balinimo metodų, pagrįstų moksliniais tyrimais: tiriant dantų emalį net elektroniniu mokroskopu nerandama jokių pakenkimų ar įtrūkimų.
Balinamoji medžiaga, veikiama lazerio spindulio energijos ir šviesos, prasiskverbia ne tik į emalį, bet ir į gilesnį danties sluoksnį – dentiną. Taip gaunamas giluminis balinimo efektas. Dėl trumpo balinamosios medžiagos aplikacijos laiko labiai sumažėja danties audinių pakenkimo rizika.
Dantų balinimas lazeriu leidžia saugiai, greitai ir efektyviai išbalinti dantis per vieną vizitą pas odontologą. Visa procedūra trunka apie 20-40min.

Dantys pašviesėja 6-10 ir daugiau atspalvių pagal Vita spalvų skalę (literatūroje nurodoma net iki 20 atspalvių).

Procedūros aprašymas:

  1. Naudojant “Vita” spalvų skalę nustatoma pradinė dantų spalva.
  2. Uždedama dantenų apsauga.
  3. Dantys padengiami specialia balinančia želė.
  4. Želė aktyvuojama lazeriu kartojant kas 30 sekundžių. Bendras lazerio poveikio laikas į dantį yra nuo 2 iki 4min.
  5. Želė nuplaunama, nuimama dantenų apsauga.

48 val. po dantų balinimo rekomenduojama vengti dažančio maisto ir gėrimų. Taip pat galimas padidėjęs dantų jautrumas terminiams dirgikliams (1-2 dienas).


Dantys pašviesėja 6-10 ir daugiau atspalvių pagal Vita spalvų skalę (literatūroje nurodoma net iki 20 atspalvių). Tai nulemia žmogaus amžius, emalio storis, skaidrumas ir atspalvis. Pilkšvo atspalvio dantys balinimui pasiduoda sunkiau.

Yra ir kitų balinimo priemonių, skirtų balinti namų sąlygomis (balinimo juostelės, pieštukai, vienkartinės balinimo kapos, kur veiklioji medžiaga yra vandenilio peroksidas ar karbamindo peroksidas, balinančios dantų pastos) ar klinikoje (Zoom balinimas), bet jų efektas šiek tiek mažesnis. Kiekvienas balinimo atvejis yra individualus, todėl būtina pasikonsultuoti su gydytoju odontologu.
Dantys, iš kurių yra pašalinti nervai, tampa tamsesni už gyvus dantis. Jų pašviesinimui naudojama speciali balinimo medžiaga, kuri įvedama į danties vainiko vidų – po vienos ar dviejų procedūrų negyvo danties spalva nesiskiria nuo sveikų dantų.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *